UPS zdroje pro zajištění kontinuity vašeho podnikání

POWERBRIDGE spol. s r.o. je od roku 2003 nejvýznamnějším českým zastoupením pro dodávky, instalace a komplexní servis záložních zdrojů UPS od renomované francouzské společnosti SOCOMEC. Disponujeme veškerými HW i SW prostředky, nutnými pro kompetentní dodávku, instalaci i následný servis zařízení SOCOMEC. Naši techničtí pracovníci pravidelně absolvují školení tohoto výrobce v oblasti nových produktů, SW vybavení UPS, doporučené preventivní údržby nebo dalších činností, nezbytných pro dodávku, instalaci a servis UPS zdrojů.

SOCOMEC, druhý největší výrobce stacionárních UPS v Evropě, je známý svou kvalitou a spolehlivostí svých výrobků ve všech kategorií instalací – od standardního nasazení malých záložních zdrojů UPS, až po zálohování průmyslových technologií a datových center.

Produktové řady pokrývají výkony od stovek VA až po 900kVA v jednotce, s možností řazení do paralelního režimu pro vyšší výkony nebo redundantní zálohu.
SOCOMEC je nositelem certifikátů ISO 9001 a ISO 14001.

Význam záložních zdrojů UPS pro udržení nepřetržitého napájení kritických zařízení

Záložní zdroje UPS (Uninterruptible Power Supply) jsou navrženy tak, aby chránily elektronická zařízení před řadou problémů souvisejících s napájením. Tyto problémy mohou pocházet z mnoha zdrojů, včetně přírodních katastrof, jako jsou hurikány, bouře a záplavy, které poškozují elektrické vedení. Dodávkou záložního napájení během těchto výpadků záložní zdroje UPS zajišťují, že kritické systémy zůstanou online a funkční. UPS zdroje mohou navíc chránit zařízení před dalšími problémy, mezi které patří kolísání napětí, přepětí a poklesy, které se mohou vyskytnout v energetických sítích.

Zálohování prostřednictvím UPS zdrojů se tedy nejčastěji využívá v rámci IT technologií, kde je ztráta dat kritickým problémem. Dále také na místech, jako jsou supermarkety, nemocnice, kliniky, průmyslové a výrobní technologie apod., kde by výpadky proudu mohly vést k vážným ztrátám včetně výskytu nehod.

Užitečným a často nepostradatelným doplňkem záložního zdroje UPS jsou motorgenerátory, které jsou schopny převzít napájení poměrně velkých zátěží do několika vteřin a zajistit dlouhodobou dodávku elektrické energie.

Modelové řady záložních zdrojů UPS SOCOMEC

Modely UPS zdrojů představují jednotlivé výkonové řady:

  • Netys – UPS zdroje o výkonu v řádech stovek VA,
  • Masterys – výkon od 15 do 160kVA,
  • řada Delphys představuje výkony 80-900 kVA v jedné jednotce.

Díky neustále probíhajícímu výzkumu a vývoji je SOCOMEC schopen přinášet na trh produkty využívající nejnovější technologie.

Příkladem je řada Green Power, která představuje modely s nejvyšší účinností na trhu. Účinnost těchto UPS je 96 % a přináší významné úspory nákladů. Potřebě modularity náhradních zdrojů UPS plně vyhovuje řada Modulys.

Kromě zmíněných bateriových záložních zdrojů UPS je v portfoliu výrobků SOCOMEC dynamický systém akumulace energie – VSS + DC. Tento systém je dodáván s UPS Delphys ve výkonech 80-900 kVA. Mimo náhradních zdrojů energie nabízí společnost SOCOMEC také IT switche, LTM moduly, přepěťové ochrany a další ochranné prvky, aktivní měřicí prvky, jisticí prvky a další.

Řešení pro specifická prostředí

Navrhujeme jedinečná řešení smysluplného využití prostoru dle požadavků zákazníka, provozních standardů nebo instalačních omezení.

  • Přizpůsobíme naše UPS zdroje tak, aby vyhovovaly Vašemu specifickému prostředí (přizpůsobení výkonu, kombinace funkcí, atd.).
  • Pro extrémní průmyslové podmínky vytváříme specifická řešení, vyhovující technickým požadavkům (IP třída krytí, přizpůsobení napětí, dlouhá doba zálohy, atd.).

Špičkové komunikační rozhraní a konektivita

Malé kanceláře / HOME OFFICE

  • Lokální monitoring.

Budovy a průmyslové podniky

  • Dohledový software.
  • Komunikační rozhraní pro monitorovací systémy (SCADA, BMS, …).
  • Kompatibilita s průmyslovým dohledem.

IT infrastruktura a kritické aplikace

  • Síťová připojení – vzdálený monitoring UPS, oznámení událostí UPS, nástroje pro IT administraci, automatický shutdown serverů.

Komplexní řešení záložního napájení pro všechny typy aplikací

Výběr správného záložního zdroje UPS zásadně ovlivňuje celkové řešení: hmotnost, velikost a spolehlivost. Jako odborníci v oblasti záložního napájení vám rádi pomůžeme s výběrem náhradního zdroje UPS pro pokrytí vašich potřeb. Neváhejte nás kontaktovat na tel. čísle 543 427 411 nebo prostřednictvím e-mailu powerbridge@powerbridge.cz. Vaše požadavky na záložní zdroj nám můžete zaslat i prostřednictvím poptávkového formuláře.